Zbulojmë Samsung Galaxy S20 FE: Veçoritë e preferuara të fansave me një çmim të arritshëm

Samsung Electronics zbuloi para pak ditësh Galaxy S20 Fan Edition (FE), anëtarin më të ri të serisë Galaxy S20. Galaxy S20 FE është një smartphone premium që përfshin risitë që adhuruesit e Galaxy na thanë se duan më shumë, të vëna në dispozicion me një çmim të arritshëm, duke filluar nga ALL 79,999. COVID-19 trazoi botën që njihnim dhe teknologjia tani po luan një rol edhe më të rëndësishëm në jetën tonë. Kjo është arsyeja pse ne krijuam Galaxy S20 FE për të ofruar përvoja flagship për të arritur edhe më shumë konsumatorë. Samsung mori karakteristikat e zgjedhura të serisë Galaxy S20, të tilla si ekrani që ofron navigim super të lëmuar, një kamerë me fuqi AI, një procesor të përparuar, lidhje shumë të shpejtë, bateri gjithë ditën, hapësirë ​​për ruajtje, me një dizajn premium, në mënyrë që të krijojë Galaxy S20 FE të ri.

“Ne flasim vazhdimisht me klientët tanë dhe vlerësojmë reagimet e tyre. Gjithashtu, ne dëgjuam se çfarë ata pëlqyen më shumë në lidhje me serinë Galaxy S20, cilat tipare ata përdorën më shpesh dhe çfarë ata do të donin të shihnin në smartphone-in e ri. Galaxy S20 FE u krijua si një anëtar i ri i familjes Galaxy S20 dhe përfaqëson një mënyrë të re për t’i prezantuar inovacione të rëndësishme edhe më shumë njerëzve, në mënyrë që t’i japim atyre gjithçka që duan me më të mirën e Galaxy “, tha Dr. TM Roh, President dhe Shef i Biznesit të Komunikimeve Mobile për Samsung Electronics.

Shprehni veten tuaj më të mirë

Këto ditë, të bësh foto ose video dhe t’i ndash ato është mënyra më e mirë për tu shprehur. Kjo është arsyeja pse Galaxy S20 FE sjell një aparat fotografik të gradës profesionale së bashku me kameran selfie 32MP duke përfshirë teknologjinë tetra-binning që ju lejon të kapni menjëherë një foto të denjë.

Me sensorët e mëdhenj të imazhit në Galaxy S20 FE, duke përfshirë përpunimin multi-frame, mund të bëni foto më të pasura, më të gjalla – madje edhe në dritë të ulët. Përpunimi multi-frame në modalitetin e natës me integrimin e kornizës AI stabilizon lëvizjen në kamera teksa regjistroni, që të mund të përqendroheni tek argëtimi.

Për të pasqyruar stilin tuaj personal, Galaxy S20 FE vjen në një përzgjedhje prej gjashtë ngjyrash të gjalla që i përshtaten çdo qëndrimi, pamjeje dhe personaliteti me elemente dizajni të tërhequra nga familja elegante Galaxy S20. Ngjyrat përfshijnë të Kuqe pastel, Portokalli Paster, të Purpurt pastel, Mente pastel, Blu marinë pastel dhe të Bardhë pastel.

Bëni atë që doni

Kur telefoni juaj është në qendër të jetës tuaj, gjithçka, nga dizajni te performanca, duhet të jetë një përvojë e shkëlqyer. Galaxy S20 FE gjithashtu lidhet menjëherë me ekosistemin e produkteve Galaxy, si Galaxy Buds Live dhe Galaxy Fit2.

Gjithçka që dëshironi, pa shqetësime

Samsung pajisi Galaxy S20 FE me një bateri të aftë të zgjasë gjatë gjithë ditës dhe karikimi Super Fast ju siguron që të mund të vazhdoni të bëni atë që doni, pa u shqetësuar për jetën e baterisë.

Dhe meqenëse jeta mund të jetë e paparashikueshme, Galaxy S20 FE është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit, vlerësuar me IP68. Më mirë akoma, kur ndodhin aksidente, mund të jeni të qetë duke e ditur që Samsung Care+ kujdeset për ju; nëse keni një ekran të plasaritur, keni dëmtime të ujit ose një bateri që ka nevojë të zëvendësohet.

DISPONUESHMËRIA

Duke filluar nga 2 tetori 2020, Galaxy S20 FE do të jetë i disponueshëm gjerësisht përmes Samsung.com, operatorëve dhe shitësve me pakicë në internet. Porositë paraprake për Galaxy S20 FE fillojnë në Samsung.com 23 Shtator 2020.

Për më shumë informacion, vizitoni http://samsungmobilepress.comhttp://news.samsung.com ose www.samsung.com/galaxy.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *