Samsung Galaxy-t e rinj, S22 dhe S22+ ofrojnë përvoja revolucionare me kamerën, Ditën dhe Natën

Samsung Electronics zbuloi sot Galaxy S22 dhe S22+, dy pajisje flagship që çojnë në një tjetër nivel kreativitetin dhe aftësinë për të shprehur veten. Galaxy S22 dhe S22+ prezantojnë kamera dinamike me përpunim të avancuar inteligjent të imazhit për ta bërë çdo moment epik. Të ndërtuara me një dizajn të guximshëm dhe të qëndrueshme, Galaxy S22 dhe S22+ janë krijuar për të qenë në të njëjtën kohë të bukur dhe të përgjegjshëm ndaj mjedisit.

“Kamera e smartphone-ve tanë ka transformuar mënyrën se si ne krijojmë, ndajmë dhe komunikojmë. Nëpërmjet fotove dhe videove, ne shprehim veten tonë dhe lidhemi me njerëzit për të cilët kemi interes e kujdesemi,” tha TM Roh, President dhe Shef i Biznesit MX (Mobile Experience) të Samsung Electronics. “Kjo është arsyeja pse ne u fokusuam në dizejnimin e pajisjeve tona më të fundit të serisë S me kapacitet novator kamerash që funksionojnë ditën e natën, të mundësuara nga performanca jonë më e mirë celulare deri më tani.”

Zotëroni natën me kamerën më inteligjente të Samsung deri më tani
Galaxy S22 dhe S22+ janë krijuar për të ofruar përvoja të një niveli tjetër të kamerës, në mënyrë që njerëzit të mund të lidhen dhe të ndajnë përmbajtje kudo që janë. Me veçoritë e reja revolucionare të Nightography të serisë Galaxy S22 – si sensori 23% më i madh në krahasim me S21 & S21+ dhe teknologjia Adaptive Pixel – kamera juaj është projektuar për të kapur më shumë dritë, për të nxjerrë në pah detaje dhe për të kapur ngjyra që e bëjnë përmbajtjen tuaj të shkëlqejë, edhe në errësirë. Kur të regjistroni video me miqtë, veçoria e re Auto Framing zbulon dhe gjurmon deri në 10 persona duke rregulluar automatikisht fokusin e kamerës, në mënyrë që kamera juaj t’i kapë qartë të gjithë. Të dyja pajisjet vijnë me teknologjinë e avancuar VDIS e cila minimizon dridhjet, që ju të kapni pamje të pastra dhe të mprehta edhe kur jeni në lëvizje.

Galaxy S22 dhe S22+ janë gjithashtu të pajisura me teknologjinë më të fundit AI të Samsung që i çon fotot tuaja në një nivel tjetër. Është e lehtë të shkrepësh fotografi të përsosura ‘portret’ me AI Stereo Depth Map-in e ri. Portretet tuaja do të duken më mirë se kurrë, madje edhe detajet më të vogla duken mjaft të qarta falë një algoritmi të sofistikuar të AI.

Fuqi dhe performancë që ecin paralelisht me jetën tuaj
Nga puna në shtëpi, Galaxy S22 dhe S22+ janë krijuar për t’ju fuqizuar edhe në ditët më të ngarkuara me procesorin e parë 4nm në një smartphone Galaxy, duke ofruar performancë të pakrahasueshme për të gjitha nevojat tuaja të transmetimit dhe produktivitetit. Për më tepër, analiza e ‘sjelljes së rrjetit’ përmirëson performancën e aplikacionit tuaj duke zbuluar automatikisht se cilin aplikacion po përdorni dhe drejtuar më shumë fuqi drejt këtij aplikacioni – kështu që navigimi në web dhe aplikacione nuk ka qenë kurrë më i lehtë.

Të shikuarit një film ose serial do të jetë edhe më mirë me ekranet e bukura të Galaxy S22 dhe S22+. Të dyja pajisjet vijnë të pajisura me një ekran adaptiv Dynamic AMOLED 2x, i krijuar për t’ju ofruar më të mirën gjatë lojërave dhe shikimit të filmave e jo vetëm.

S22 dhe S22+ gjithashtu do të sigurojnë që ju të qëndroni gjithmonë të lidhur dhe bashkëpunues. Nëpërmjet një partneriteti me Google, shijoni Google Duo live sharing për të parë fotot në Galerinë tuaj me miqtë ose për të shkruar shënime takimesh me kolegët në Samsung Notes – edhe kur jeni larg.

Dizajn në përsosmëri dhe i ndërtuar për të zgjatur
Të dy Galaxy S22 dhe S22+ shfaqin dizajnin ikonik të serisë S, aq të preferuar nga fansat Contour-Cut. Për të krijuar një pamje më të hijshme dhe më të rafinuar, Samsung i ndërtoi të dyja pajisjet me një ekran të sheshtë të veçantë, të kompletuar me një xham luksoz. Të dy Samsung Galaxy S22 dhe S22+ janë në dispozicion në ngjyrat: e zezë, e bardhë, jeshile dhe rozë e artë.

Ky dizajn mahnitës është ndërtuar për të zgjatur: Seria Galaxy S22 prezanton pajisjet celulare më të qëndrueshme të Samsung deri më tani. Galaxy S22 dhe S22+ janë modelet e para të serisë S të prodhuara me Armor Aluminium – korniza jonë më e fortë e aluminit, kështu që mund ta merrni telefonin tuaj kudo të jeni. Pajisjet e Serisë S22 janë të pajisura me këtë xham të fortë në pjesën e përparme dhe të pasme, kështu që mund të shqetësoheni më pak për rëniet aksidentale.

Seria Galaxy S gjithashtu e bën të lehtë personalizimin e telefonit tuajin. Me One UI e ri ju mund të përshtatni ngjyrat e ikonave, miniaplikacionet, paletën e ngjyrave dhe jo vetëm sipas preferencave tuaja personale dhe krijoni një përvojë celulare që pasqyron atë që ju jeni. One UI ju jep gjithashtu qasje të lehtë ndaj një morie emoji, GIF dhe stickers-ave në tastierën tuaj, kështu që ju mund të komunikoni menjëherë saktësisht se si ndiheni pa shtypur asnjë fjalë të vetme.

Ndihmoni në ndërtimin e një të ardhmeje të qëndrueshme përmes Galaxy for the Planet
Si pajisja jonë më e ndërgjegjshme ndonjëherë ndaj mjedisit, seria Galaxy S22 është pioniere e teknologjisë celulare që mbështet planetin tonë. Ndotja plastike përbën kërcënim serioz për mjedisin tonë dhe rrjetat e peshkimit të hedhura janë veçanërisht të dëmshme për jetën detare dhe oqeanet tona. Duke bashkëpunuar me organizatat kryesore dhe partnerë, Samsung ndihmon në rikuperimin e rrjetave të peshkimit të hedhura në oqean dhe i shndërron ato në një material me performancë të lartë për smartphone-t tanë. Rrjetat e peshkimit të hedhura mblidhen përmes partnerit të Samsung që punon me peshkatarët vendas që i mbledhin ato nga Oqeani Indian dhe zonat bregdetare fqinje.

Siguri që mund t’i besoni
Seria Galaxy S22 sigurohet nga platforma e fuqishme e sigurisë Knox Vault e Samsung, e cila përfshin një procesor dhe memorie të sigurt që izolon plotësisht të dhënat e ndjeshme si fjalëkalimet, biometrikët ose çelësat e Blockchain nga sistemi kryesor operativ i telefonit. Paneli i privatësisë dhe Treguesi i One UI e bëjnë të lehtë shikimin se cilat aplikacione po aksesojnë të dhënat dhe kamerën tuaj, kështu që ju mund të vendosni nëse do t’i jepni ose refuzoni lejen secilit aplikacion. Seria Galaxy S22 prezanton gjithashtu disa veçori të reja sigurie, duke përfshirë mikro-arkitekturën ARM, e cila parandalon sulmet kibernetike që synojnë sistemin tuaj operativ dhe memorien.

Plus, Seria Galaxy S22 ju sjell Samsung Wallet – një përvojë e pametë, e përshtatshme dhe e sigurt për ta bërë jetën e përditshme më të lehtë. Samsung Wallet kombinon pagesën digjitale, ID-në, çelësat dhe menaxhimin e aseteve në një hapësirë për të thjeshtuar rutinat tuaja, nga shfaqja e ID-së suaj të studentit deri te përpilimi i dokumenteve të udhëtimit përpara një fluturimi.

Qendroni të lidhur me ekosistemin e Galaxy
Krahas serisë së re S22, Samsung po prezanton një linjë krejt të re tabletash dhe një paketë karakteristikash të përditësuara për Galaxy Watch4, në mënyrë që përdoruesit e Galaxy të mund të qëndrojnë të lidhur në çdo aspekt të jetës së tyre. I krijuar për një epokë të re të lidhjes, Galaxy Tab S8 – duke përfshirë Tab S8, Tab S8+ dhe Tab S8 Ultra – është linja më e gjithanshme e tabletëve të Samsung ndonjëherë, e ndërtuar dhe projektuar për të përmbushur nevojat gjithnjë në ndryshim të atyre që punojnë, studiojnë, luajnë dhe krijojnë.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *