Samsung Galaxy S21 Ultra: Përvoja Premium e Smartphone, e Krijuar për të Qenë Epike në Çdo mënyrë

Galaxy S21 Ultra sjell sistemin e kamerës më të përparuar dhe inteligjente të gradës profesionale, ekranin më të ndritshëm dhe më të zgjuar në një Galaxy dhe performancën më të mirë të Galaxy në një smartphone deri më sot

Samsung Electronics zbuloi Galaxy S21 Ultra, një pajisje kryesore që shtyn kufijtë e asaj që një smartphone mund të bëjë. S21 Ultra tërheq të gjitha ndalesat për ata që duan më të mirën e Samsung me sistemin më të përparuar të kamerës profesionale dhe ekranin tonë më të ndritshëm, më inteligjent.Kjo pajisje çon produktivitetin dhe kreativitetin më lartë duke sjellë përvojën e njohur S Pen në serinë Galaxy S për herë të parë.

“Galaxy S21 Ultra është një shembull tjetër se si Samsung po çon inovacionin domethënës përpara për t’u dhënë njerëzve përvoja të personalizuara që pasurojnë jetën e tyre dhe i fuqizojnë ata të shprehin se kush janë,” tha TM Roh, President dheDrejtor i Departamentit të Komunikimeve Mobile, në Samsung Electronics. “Duke pasur parasysh se sa e domosdoshme ka qenë teknologjia në jetën tonë gjatë këtyre kohërave, ne kemi dashur të bëjmë një hap tjetër përpara dhe të shtrijmë kufijtë e asaj që një smartphone mund të bëjë.”

Galaxy S21 Ultra është kapitulli më i ri në trashëgiminë e një dekadë të serisë Galaxy S për ofrimin e përvojave më të përparuara celulare. E ndërtuar për përdoruesit që kërkojnë teknologji të nivelit të lartë për të qëndruar të lidhur me njerëzit dhe gjërat që kanë më shumë rëndësi, Galaxy S21 Ultra bashkohet me serinë e re të pajisjeve Galaxy S dhe çon çdo pjesë të përvojës S21 në nivelin tjetër.

Inovacion i Pabesueshëm në Dizajn që Tërheq Vëmendje

Seria Galaxy S21 zbulon një stil të ri të guximshëm që e dallon atë nga smartphone-t e tjerë. Ajo prezanton një sistem të ri kamerash, ikonik Contour Cut, i cili bashkohet pa ndërprerje në kornizën metalike të pajisjes për një estetikë të hijshme, por edhe goditëse. Galaxy S21 Ultra është i disponueshëm në të Zezë të tejdukshme dhe tëArgjendtë të tejdukshme dhe është i veshur me një mbulim luksoz të mjegulluar për një pamje të sofistikuar dhe të përjetshme.

Galaxy S21 Ultra është anëtari më i madh i serisë Galaxy S21 me një ekran Dynamic AMOLED 2X 6,8 inç, ekrani ynë më inteligjent deri më tani. Për herë të parë, përdoruesit nuk kanë më nevojë të vendosin midis rrjedhshmërisë së një shpejtësie rifreskimi 120Hz dhe një ekrani Quad HD+ – në S21 Ultra, ju mund t’i zgjidhni të dyja. Shkalla e rifreskimit të ekranit përshtatet me përmbajtjen që po shikoni nga 10Hz në 120Hz për të siguruar që do të shijoni imazhin më të mire, duke shfrytëzuar me efikasitet energjinë për të zgjatur jetën tuaj të baterisë edhe më tej. Krahasuar me Galaxy S20, S21 Ultra ofron një pamje 25% më të ndritshme në një shkëlqim prej 1,500 njësish, më e ndritshmja në një smartphone Galaxy. Me një raport kontrasti të përmirësuar 50%, ai jep imazhe të pastra dhe të kristalta, madje edhe kur jeni jashtë. Ashtu si Galaxy S21 dhe S21+, Galaxy S21 Ultra ka Eye Comfort Shield për të ndihmuar në zvogëlimin e  lodhjessë syve.

Përvoja e Kameras Samsung, Më e Mira në Klasë

Galaxy S21 Ultra ofron sistemin tonë më të përparuar të kamerës profesionale, në mënyrë që të mund të kapni fotografi mahnitëse, me cilësi studioje në ndriçime dhe cilësime të ndryshme, ose të shkrepni dhe modifikoni video me karakteristika të reja të mundësuara nga AI që fuqizon çdo shkrepje.

Ka një kamerë të pasme quad (lente ultra-wide, wide and dual tele-lenses) që përmban një sensor të përmirësuar108MP pro, nga i cili mund të kapni foto HDR 12 bit me të dhëna ngjyrash 64 herë më të pasura dhe me gamë dinamike më shumë se tre herë më të gjerë. Për herë të parë në një smartphone Galaxy, ju mund të shkrepni në 4K me 60fps në të gjitha lentet, duke përfshirë katër lentet e përparme dhe të pasme, kështu që mund të kaloni në një këndvështrim tjetër me të njëjtën cilësi. Plus, me një mundësi skedari 12-bit RAW, nuk do të humbni asnjë detaj të vetëm kur editoni fotot.

Kur zmadhoni në S21 Ultra, nuk duhet të shqetësoheni për sakrifikimin e qartësisë. Galaxy S21 Ultra përmban 100x Space Zoom i cili mundësohet nga sistemi i parë i lenteve Dual-tele të Samsung – 3x optik dhe 10x optik, të dy pajisur me Dual Pixel(2PD) AF – kështu që mund të regjistroni fotografi të qarta edhe kurjeni larg nga aksioni.

Sensori i përmirësuar Bright Night i Galaxy S21 Ultra është hapi më i madh i Samsung deri tani në fotografinë në dritë të ulët.Me Night Mode e përmirësuar, zvogëlimin e zhurmës dhe teknologjinë 12MP Nona-binning, ju mund të regjistroni pamje sfiduese – si një dhomë me ndriçim të dobët, ose një peizazh natën – shpejt dhe me cilësi të shkëlqyer.

Lidhje inteligjente, hiper-të shpejta nëpër pajisje

Galaxy S21 Ultra vazhdon trashëgiminë e Samsung për të ofruar teknologji gjurmuese si Ultra-broadband (UWB) dhe prezanton aftësi të reja të lidhjes që do të transformojnë mënyrën e bashkëveprimit me pajisjet tuaja.

Përdoruesit e Galaxy S21 Ultra presin që përvoja e smartphone-ve premium të çojë në nivelin tjetër kreativitetin dhe produktivitetin.Kjo është arsyeja pse, për herë të parë në pajisje të Serisë S, Samsung po sjell përvojën e preferuar të fansave të S Pen në Galaxy S21 Ultra me teknologjinë Wacom. Nga vizatimi,te marrja e shënimeve, te redaktimi i fotove dhe nënshkrimi i dokumenteve, tani mund të zhbllokoni fuqinë e S Pen në Galaxy S21 Ultra. Përdorni një S Pen ekzistues nga një Galaxy Note ose Galaxy Tab ose blini një S Pen veçmas ose me një kuti të përshtatshme.

Falë aftësive Ultra-broadband (UWB) në Galaxy S21 Ultra dhe S21+, do të jeni në gjendje të përdorni pajisjen tuaj Galaxy S21 për të zhbllokuar automatikisht dyert e përshtatshme të makinës tuaj pa nxjerrë çelësat tuaj. Me Galaxy S21 Ultra dhe Galaxy S21+, mundësuar nga UWB, ju gjithashtu mund të përdorni AR finder për t’idërguar mesazhe virtuale përdoruesve të tjerë të smartphone Galaxy të dinë në rast se keni nevojë për ndihmë në kërkimin e një sendi të humbur.

Performancë dhe Mbrojtje në të Cilën Mund të Mbështeteni

Kamera, ekrani dhe aftësitë e lidhjes së Galaxy S21 Ultra mundësohen nga chipseti më i përparuar në një pajisje Galaxy.Ai ofron shpejtësi më të madhe, komputim të përparuar dhe efikasitet më të madh të energjisë.Dhe kur bateria dobësohet, Galaxy S21 Ultra mund të arrijë një karikim 50% në vetëm 30 minuta.

Galaxy S21 gjithashtu prezanton një mjet të ri për të mbrojtur dhe monitoruar privatësinë tuaj. Ju mund të hiqni në mënyrë të sigurt të dhënat e vendndodhjes nga fotot para se t’i ndani. Me funksionin e ritë Galaxy S21 Private Share, ju gjithashtu mund të kontrolloni se kush ka qasje në përmbajtjen që dërgoni dhe sa kohë është në dispozicion.

Disponueshmëria lokale

Duke filluar nga 29 Janari 2021, Galaxy S21 Ultra do të jetë gjerësisht i disponueshëm disponueshëm në Samsung.com, operatorët dhe shitësit me pakicë. Galaxy S21 Ultra do të jetë i disponueshëm në dy ngjyra të theksuara duke shfaqur përfundime të mjegullta luksoze:

• e Argjendtë e tejdukshme: model 128 GB me 12 GB RAM
• e Zezë e tejdukshme: modeli 128 GB me 12 GB RAM, modeli 256 GB me 12 GB RAM ose modeli 512 GB me 16 GB RAM

Për më shumë informacion rreth porosive paraprake, ju lutem vizitoni https://www.samsung.com/al/offer/preorder-galaxy-s21/

Për më shumë informacion në lidhje me Galaxy S21 Ultra, ju lutemi vizitoni http://www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy ose https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/. Për të mësuar më shumë rreth Galaxy S21 dhe S21 +, ju lutemi vizitoni https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-s21-5g/

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *