Njihuni me S21 FE 5G: Smartphone i krijuar për të gjithë adhuruesit

Samsung Electronics, ka lançuar S21 FE 5G në serinë Galaxy S21. S21 FE 5G është një smartphone që ofron veçori premium, të preferuar nga fansat e Galaxy S21. Ai është i ngjashëm me disa nga karakteristikat më të pëlqyera të Galaxy S21 –dizajn tërheqës, performancë e fuqishme, kamerë pro-grade dhe lidhje pa probleme me ekosistemin

 “Në Samsung, ne jemi të fokusuar për të ofruar inovacionet më të fundit celulare për më shumë njerëz,” tha TM Roh, President dhe Shef i Biznesit MX (Mobile eXperience) të Samsung Electronics. “Ne pamë një përgjigje të jashtëzakonshme ndaj linjës Galaxy S20 FE dhe Galaxy S21. Pra, ne aplikuam të njëjtën qasje me S21 FE 5G, duke e pajisur atë me veçoritë premium që kanë më shumë rëndësi për fansat tanë besnikë të Galaxy – sepse ne jemi të fokusuar në ofrimin e një smartphone që plotëson nevojat e tyre më të rëndësishme.”             

Më shumë mënyra që përdoruesit  të shprehin veten

S21 FE 5G vazhdon trashëgiminë e Galaxy S21 me një dizajn premium. Gjithçka fillon me kornizën ikonike, Contour-Cut, e cila integrohet pa probleme me kamerën e S21 FE 5G për një pamje elegante dhe të unifikuar. Samsung po u jep konsumatorëve edhe më shumë mënyra për t’u shprehur me katër opsione të reja moderne ngjyrash – Jeshile ulliri, Grafit, E bardhë ose Vjollcë e hapur, me një prekje të fundit mat. Dhe S21 FE 5G përmban një trup të hijshëm dhe të hollë 7,9 mm, kështu që mund të vendoset lehtësisht në xhep për të vazhduar jetën tuaj në lëvizje.

Fuqia kur fansat kanë nevojë për të

Përdoruesit e Samsung thanë se fuqia dhe ekrani janë kritike për të mbajtur hapin në botën e sotme. Kjo është arsyeja pse S21 FE 5G vjen i pajisur me procesorin më të fundit, super të shpejtë të aplikacioneve të Galaxy – i njëjti procesor i fuqishëm i përdorur në serinë S21. Lojtarët e përkushtuar do të mahniten nga grafika dhe cilësia e figurës ultra e qartë dhe me cilësi të lartë e S21 FE 5G, dhe shkalla e re e përgjigjes me prekje 240 Hz i çon të gjitha lojërat e tyre të preferuara në nivele të reja me aftësinë e shpejtë të reagimit.

Jetëgjatësia e baterisë është gjithashtu një përparësi kryesore për përdoruesit gjithmonë në lëvizje të Galaxy, kështu që S21 FE 5G është i pajisur me një bateri që zgjat gjatë gjithë ditës.

Të preferuarat e fotove për fansat e Galaxy

Galaxy S21 është i njohur për kamerën e tij lider në industri dhe S21 FE 5G është i pajisur me të njëjtin konfigurim pro-grade të përdorur për të kapur fotot më me jetë në botë. Amatorët dhe profesionistët e fotografisë mund të modifikojnë, postojnë dhe ndajnë përmbajtje. Ai përfshin gjithashtu Night Mode të përmirësuar– krahasuar me S20 FE. Tani, përdoruesit mund të kapin foto super të qarta ndërsa janë jashtë me miqtë gjatë natës. Dhe kur doni t’i kapni të gjithë në  një fotografi, S21 FE 5G ofron përvojën më të mirë të selfie-ve të Samsung deri më tani. Plus, me Dual Recording, mund të kapni veprimet para dhe pas jush – thjesht filloni regjistrimin dhe kamera juaj kap pamjet nga të dy lentet në të njëjtën kohë.

Një përvojë me të vërtetë e përshtatur dhe e sigurt

Falë ndërfaqes intuitive One UI 4 të Samsung, ju mund të dizajnoni përvojën tuaj ideale celulare që i përshtatet në mënyrë unike nevojave tuaja dhe ju lejon të shprehni se kush jeni, në mënyrë të sigurt. Të mbushura me opsione më të thella personalizimi dhe kontrolle më të forta të privatësisë, ju keni çdo gjë në dorë. Me aftësi të zgjeruara, ekranet kryesore, ikonat, njoftimet, sfondet dhe më shumë mund të riimagjinohen të gjitha. Samsung beson se një përvojë vërtet e përshtatur shkon përtej pamjes dhe ndjesisë. Për të qenë më të qetë, S21 FE 5G është ndërtuar me një panel të ri të privatësisë që sjell sigurinë dhe kontrollet e privatësisë në një vend të përshtatshëm, duke e bërë përvojën e One UI 4 sa të qetë aq edhe të sigurt.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *