Kapitulli i ri i inovacionit të smartphone-ve: Hapeni botën tuaj me Galaxy Z Fold3 5G dhe Galaxy Z Flip3 5G

Samsung Electronics, ka hapur kapitullin tjetër në inovacionin e palosshëm me dy smartphone-t e rinj, Galaxy Z Fold3 5G dhe Galaxy Z Flip 3 5G. Të dy pajisjet janë smartphone të palosshëm premium të ndërtuar me mjeshtëri dhe me risitë kryesore që përdoruesit e Samsung kanë dashur dhe kanë pritur. Brezi i tretë i këtyre pajisjeve përfshin përmirësimet kryesore që kanë kërkuar përdoruesit duke i bërë ato më të qëndrueshëm, me përvojë të smartphone-ve të palosshëm më të optimizuar se kurrë më parë. Nga dizajni ikonik në argëtimin gjithëpërfshirës, Z Flip3 dhe Z Fold3 u ofron përdoruesve mënyra të reja unike për të punuar, parë dhe luajtur.

Për ata që kanë nevojë për pajisjen e fundit, për produktivitet dhe argëtim gjithëpërfshirës, Z Fold3 është një fuqi e vërtetë me performancë të një tjetër niveli, një ekran të pandërprerë 7.6-inç Infinity Flex dhe mbështetjen e parë S Pen në një pajisje të palosshme. Për ata që duan stilin që vjen me funksionalitetin, Z Flip3 është pajisja ideale me dizajnin e saj të hijshëm dhe kompakt, karakteristika të zgjeruara të kamerës dhe një ekran më të madh Cover të ndërtuar për përdorim të shpejtë kur jeni në lëvizje.

“Me Galaxy Z Fold3 dhe Z Flip3, Samsung po ripërcakton edhe një herë mundësitë me smartphone-t e palosshëm që fuqizojnë përdoruesit me fleksibilitetin dhe shkathtësinë e nevojshme për botën e sotme me ritme të shpejta,” tha Dr. TM Roh, President dhe Shef i Komunikimeve Mobile, Samsung Electronics. “Si një pionier dhe udhëheqës i industrisë në kategorinë e palosshme, ne jemi krenarë të ndërtojmë trashëgiminë tonë të inovacionit me Z Fold3 dhe Z Flip3. Këto pajisje i pajisin konsumatorët me teknologjitë që mundësojnë mënyra të reja për të maksimizuar dhe shijuar çdo moment me një ekosistem të ndërtuar mbi inovacionin.”

Mjeshtëri e avancuar e ndërtuar për të zgjatur
Përdoruesit e Samsung presin që pajisjet e palosshme të jenë të qëndrueshme. Kjo është arsyeja pse kjo gjeneratë e pajisjeve Galaxy Z është ndërtuar me mjeshtëri të pakrahasueshme. Për herë të parë ndonjëherë në një smartphone të palosshëm, Z Fold3 dhe Z Flip3 janë të pajisur me rezistencë ndaj ujit IPX8 . Të dy pajisjet janë ndërtuar gjithashtu me Armor Aluminum tonë të ri – alumini më i fortë i përdorur ndonjëherë në një smartphone – së bashku me qelqin më të fortë Corning® Gorilla® Glass Victus ™ për të mbrojtur kundër gërvishtjeve dhe rënieve aksidentale. Përveç kësaj, të dy pajisjet përfshijnë një film të ri mbrojtës të bërë nga një PET i shtrirë dhe shtresa të optimizuara të panelit të ekranit kryesor që rezultojnë në një ekran që është 80% më i qëndrueshëm se pajisjet e mëparshme.

Galaxy Z Fold3 5G: Produktivitet dhe Argëtim
Shpalosni Z Fold3 për t’u zhytur në përvojat e shikimit të teatrit dhe qëndroni plotësisht të përfshirë në përmbajtjen tuaj të preferuar në ekranin e pandërprerë 7.6-inç Inflex Flex-falë teknologjisë sonë të re të kamerës nën ekran. Me piksel minimale të aplikuara në majë të hapsirës të kamerës, Z Fold3 përmban një zonë të rritur të dukshme në mënyrë që përdoruesit të kenë një kanavacë të pandërprerë për aplikacionet e tyre të preferuara. Me teknologjinë e re Eco² , ekrani është 29% më i ndritshëm ndërsa konsumon më pak energji . Përjetoni lëvizje edhe më të butë dhe ndërveprim të shpejtë të pajisjes me shkallën e rifreskimit që përshtatet Super Smooth 120Hz, tashmë në Main dhe Cover Screens .

Për herë të parë ndonjëherë në serinë Galaxy Z, Samsung po sjell teknologjinë e saj të dashur të serisë Note në funksionalitetin Z Fold 3: S Pen. S Pen për Z Fold 3 vjen në dy opsione: S Pen Fold Edition dhe S Pen Pro. Të dyja kanë një majë Pro të tërhequr të projektuar posaçërisht me teknologji të kufirit të forcës për të mbrojtur ekranin kryesor të Z Fold3. Kjo është përvoja më e mirë e S Pen e Samsung deri tani, me një vonesë edhe më të ulët -për të siguruar që dërgimi i mesazheve të jetë i përsosur dhe intuitiv.

Për ata të cilët produktiviteti është i rëndësishëm, do të shijojnë gjithashtu veçoritë e përmirësuara të Flex mode të Z Fold 3, të cilat ju lejojnë të bëni më shumë në të njëjtën kohë – të tilla si të bashkoheni me një video call në ekranin e sipërm të pajisjes ndërsa kontrolloni shënimet e takimit në pjesën e poshtme. Me Multi-Active Window të përditësuar të Z Fold3, është edhe më e lehtë të bësh plane për të darkuar nëpërmjet mesazheve ndërkohë që kontrolloni dhe kalendarin tuaj, të gjitha në ekranin e madh të paisjes. Dhe tani në Z Fold3, përdoruesit mund të krijojnë shortcut dhe të rihapin aplikacionet në të njëjtën mënyrë më vonë falë App Pair të zgjeruar. Plus, ata mund të përdorin Taskbar -in e ri të Z Fold3 për të kaluar shpejt mes aplikacioneve pa u kthyer në ekranin bazë.

Z Fold3 është ndërtuar me një dizajn më të hollë dhe më të lehtë për transportueshmëri edhe më të mirë se Galaxy Z Fold2.

Galaxy Z Flip3 5G: Balanca ideale e stilit, funksionit dhe argëtimit të pandërprerë
Z Flip3 fuqizon përdoruesit të shprehen me opsione të theksuara ngjyrash, një dizajn të lëmuar dhe karakteristika premium. Me zgjedhjen e katër ngjyrave moderne -krem, e gjelbër, vjollcë e hapur dhe e zezë e tejdukshme -plus kapëse të reja unazash dhe kaseta me rripa që e bëjnë edhe më të lehtë mbajtjen dhe palosjen e telefonit, Z Flip3 është një pajisje për të shprehur veteveten. Për ata që janë në kërkim të më shumë opsioneve të ngjyrave për t’iu përshtatur stilit të tyre, Samsung.com gjen ngjyra ekskluzive, të tilla si gri, rozë dhe e bardhë .

Cover Screen i ridizanjuar tani është katër herë më i madh dhe e bën më të lehtë shikimin e njoftimeve dhe mesazheve pa pasur nevojë të hapni Z Flip 3. Përdoruesit mund të vazhdojnë me skedulin e tyre, të kontrollojnë motin dhe të monitorojnë numrin e tyre të përditshëm të hapave me widget -t e reja të Cover Screen ose të koordinojnë sfondin e Cover Screen me paisjet e tyre të reja Galaxy Watch 4 ose Galaxy Watch 4 Classic.

Z Flip3 është krijuar gjithashtu për t’i dhënë përdoruesve aftësitë më të mira për kapjen dhe ndarjen e kujtimeve. E mbushur me disa nga veçoritë tona më të fundit të kamerës, përdoruesit mund të bëjnë selfie edhe më mahnitëse pa duar me Flex mode. Ose mund ta mbajnë pajisjen të palosur dhe të bëjnë një fotografi të shpejtë- madje edhe një video-pikërisht nga Cover Screen duke përdorur Quick Shot të zgjeruar duke klikuar dy herë në çelësin e energjisë të Z Flip3. Plus, rrotullimi dhe ndarja është jashtëzakonisht e qetë, falë shkallës së re të rifreskimit adaptiv të Z Flip3 prej 120Hz.

Z Flip3 është i shkëlqyeshëm për të pushuar dhe për të parë një vlog në YouTube ose një shfaqje televizive hands-free. Falë altoparlantëve të rinj, të azhurnuar Stereo të Z Flip3 me Dolby Atmos®, ju merrni tinguj gjithëpërfshirës me qartësi, thellësi dhe efekte hapësinore të pabesueshme, pavarësisht se çfarë shikoni ose dëgjoni. Dhe funksioni i ri Flex Mode Panel i bën aplikacionet të duken më të mira dhe më të lehta për t’u përdorur. Kur pajisja është palosur pjesërisht, Flex Mode Panel ju jep mënyra të reja për të bashkëvepruar me Z Flip3, duke ofruar një përvojë më të përshtatshme shikimi duke e zhvendosur videon në gjysmën e sipërme të ekranit dhe kontrollet e shfaqjes – si shkëlqimi dhe vëllimi në fund.

Përvojat e palosshme të optimizuara hapin mundësi të reja
Me serinë Galaxy Z, përdoruesit do të kenë akses në më shumë aplikacione që përfitojnë plotësisht nga ekrani i palosshëm. Samsung po zgjeron partneritetet me kompanitë kryesore si Google, Microsoft dhe më shumë, kështu që përdoruesit mund të shijojnë më shumë aplikacione të përshtatura për nevojat e tyre unike. Bashkëpunoni në mënyrë efektive me aplikacionin Microsoft Teams: Shijoni përvojën e optimizuar të takimeve online duke u përshtatur bazuar Flex Mode të serisë tuaj Galaxy Z dhe fuqinë e Office dhe Teams që bashkohen. Për produktivitetin më të mirë në punë, modaliteti i dyfishtë i Microsoft Outlook u mundëson përdoruesve të lexojnë një email të plotë ndërsa shikojnë të tjerët në anën tjetër, ashtu si një përvojë në desktop. Për t’i sjellë përdoruesit edhe më shumë zgjedhje, veçoria e re Labs të Samsung u ofron përdoruesve mundësinë për të optimizuar edhe më shumë aplikacione në ekranin e palosshëm kur të kenë nevojë.

Për më tepër, Samsung vazhdon të mendojë se si zhvilluesit e aplikacioneve mund të krijojnë përvoja të mahnitshme të përdoruesve nga kudo. Për t’u siguruar atyre më shumë mundësi duke siguruar optimizim me cilësi të lartë, Samsung mbështet Remote Test Lab (RTL) , duke u dhënë krijuesve të aplikacioneve aftësinë për të instaluar dhe testuar drejtpërdrejt aplikimet e tyre në kohë reale, nga kudo që të jenë.

Galaxy Z Fold 3 vjen në tre ngjyra: E zezë e tejdukshme, E argjendtë e tejdukshme dhe E gjelbër e tejdukshme.
Galazy Z Flip 3 vjen në katër ngjyra: krem, e gjelbër, vjollcë e hapur dhe e zezë e tejdukshme.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *