Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G: Përvoja të mrekullueshme celulare, të hapura për të gjithë

Samsung Electronics ka prezantuar me 17 mars Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G, duke ofruar një paketë të plotë të inovacioneve më të fundit Galaxy dhe një përvojë të plotë celulare. Me një procesor krejt të ri, i shoqëruar me kamerën AI të Galaxy, ekran të gjerë dhe jetëgjatësi dyditore të baterisë , seria e re Galaxy A ofron lidhje 5G, siguri të lartë, një dizajn elegant dhe përvoja të përparuara të lidhura. Plus, të dyja pajisjet mbështesin përmirësimet e vazhdueshme të One UI dhe OS Android dhe përditësimet e sigurisë 2 për të siguruar që përvoja e përdoruesit të jetë gjithmonë e mrekullueshme. “Ne besojmë se të gjithë e meritojnë mundësinë për të përjetuar ndikimin pozitiv që teknologjia celulare mund të ketë në jetën e tyre,” tha TM Roh, President dhe Shef i Biznesit MX (Mobile eXperience) të Samsung Electronics. “Me lançimin e fundit të serisë Galaxy A, ne po e bëjmë më të lehtë se kurrë të shijojmë përvojën e avancuar, inovative celulare të Galaxy.”


Realizoni një shkrepje fantastike në çdo situatë
Qoftë duke krijuar përmbajtje apo duke e ndarë atë me miqtë, Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G ofrojnë një përvojë të avancuar të kamerës, e mbushur me shumë nga veçoritë e fuqishme dhe argëtuese nga seria Galaxy S. Sistemi me katër kamera i Galaxy A53 5G përmban një kamerë OIS 64 MP me teknologjinë VDIS që realizon shkrepje të qarta dhe të qëndrueshme çdo herë. Ndërkohë, një kamerë e përparme me rezolucion të lartë 32 MP ofron selfie të shkëlqyera dhe përvoja të qarta video call. Modaliteti i përmirësuar i natës sintetizon automatikisht deri në 12 imazhe në të njëjtën kohë, kështu që fotot e natës duken të ndritshme. Dhe kur regjistroni video në mjedise me dritë të ulët, shpejtësia e kuadrove të serisë Galaxy A rregullohet automatikisht për të krijuar video të qarta.

Maksimizoni përvojat e shikimit kudo, në çdo kohë
Në të kaluarën, një ditë me diell mund ta bënte të vështirë për të parë se çfarë është në ekranin e një smartphone, por algoritmi inteligjent i serisë së re Galaxy A siguron që ekrani të shfaqi çdo detaj, edhe në hapësirat e jashtme. Ekrani i gjerë 6,5 inç Super AMOLED i Galaxy A53 5G ofron gjithashtu një shpejtësi rifreskimi 120 Hz për një përvojë gjithëpërfshirëse ndërsa Galaxy A33 5G përmban një ekran Super AMOLED 6,4 inç me një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Plus, seria e re Galaxy A tani është e pajisur me jetëgjatësi baterie deri në dy ditë dhe karikim super të shpejtë 25 W – kështu që shikimi, transmetimi
dhe çdo gjë tjetër mund të zgjasin më shumë.
Dizajn i bukur dhe i qëndrueshëm
Seria e re Galaxy A është krijuar me mjeshtëri për të qenë në modë, funksionale dhe e qëndrueshme.
Korniza e hollë e pajisjes krijon një pamje të lëmuar dhe elegante dhe dizajni Ambient Edge ndërthur pa
probleme kamerën me trupin e telefonit. Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G kanë rezistencën e fortë Corning® Gorilla® Glass 5 dhe IP67 ndaj ujit dhe pluhurit, duke ofruar qëndrueshmëri dhe qetësi. Me Galaxy for the Planet, Samsung është i përkushtuar të ndërmarrë veprime të prekshme mjedisore, për një planet më të shëndetshëm deri në vitin 2025. Duke u mbështetur në përpjekjet për qëndrueshmëri të Samsung, seria Galaxy A 7 heq spinën e karikuesit dhe zvogëlon madhësinë e paketimit.


Përvoja e lidhur e Galaxy, e sigurt dhe në duart tuaja
Seria e re Galaxy A siguron që të dhënat dhe informacioni të qëndrojnë të mbrojtura dhe të sigurta falë Samsung Knox. Kur ruani fotografi private, shënime dhe aplikacione, Secure Folder u ofron përdoruesve një kasafortë digjitale të koduar, në mënyrë që vetëm ata të kenë akses në përmbajtjen e tij. Duke përdorur Private Share, përdoruesit mund të kontrollojnë saktësisht se kush ka akses në skedarë dhe për sa kohë. Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G do të përfshijnë gjithashtu Samsung Wallet i ri, një vend i përshtatshëm dhe i mbrojtur për të ruajtur në mënyrë të sigurt gjithçka, nga kartat e imbarkimit te kartat e kreditit.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *